UWAGA:

Zapraszam w najbliższy piątek o godz. 18.45 na „Wieczór Nikodema” – czuwanie modlitewne oparte na 3 rozdziale Ewangelii wg św. Jana. Zapraszam całą młodzież naszej parafii, a także wszystkich, którzy pragną się z nami modlić. Zapraszam kto może wcześniej na Mszę, a po niej na czuwanie.

Niedziela – 12 maja 2024 r.

1. W dzień powszedni przed każdą Mszą adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi.
  2. Zapraszam jutro w poniedziałek na Mszę św. o godz. 7.00, a po niej na Różaniec Fatimski wraz z Nabożeństwem Majowym.
  3. Jako owoc naszych rekolekcji zapraszam w każdą środę na Mszę o godz. 18.00, a po niej na Nabożeństwo do Matki Bożej Pani Tłokińskiej, powierzając Jej nasze troski i sprawy. Zachęcam do udziału, tym bardziej kiedy borykamy się z różnego rodzaju trudnościami. Warto.
  4. Zapraszam dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej na próby w poniedziałek o godz. 18.30 oraz w środę po Mszy św. Zapraszam rodziców i wszystkie dzieci szczególnie te, które przygotowują się do I Komunii na środową Mszę wraz z Nabożeństwem do Matki Bożej Pani Tłokińskiej.
  5. Zapraszam w najbliższy piątek o godz. 18.45 na „Wieczór Nikodema” – czuwanie modlitewne oparte na 3 rozdziale Ewangelii wg św. Jana. Zapraszam całą młodzież naszej parafii, a także wszystkich, którzy pragną się z nami modlić. Zapraszam kto może wcześniej na Mszę, a po niej na czuwanie.
  6. Zapraszam dzieci, które wykazują talent muzyczny, czy to pod kątem wokalnym czy instrumentalnym, które chcą śpiewać na chwałę Pana, na spotkanie w sobotę o godz. 11.00. Chcemy zrobić rozeznanie, czy jest potencjał na stworzenie zespołu dziecięcego. Próbę poprowadzi pan Dawid.
  7. Zapraszam kandydatów na ministrantów, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu Pana Jezusa, a także dziewczynki do śpiewania psalmów. Wszyscy mile widziani.
  8. Zapraszam młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania w niedzielę 19 maja na Msze św. wg wyznaczonych grup: I – g. 9.00; gr. II – g. 11.00; gr. III – g. 15.30, a po nich na spotkanie.
  9. Zapraszam na nabożeństwa majowe od poniedziałku do soboty na zakończenie Mszy św., natomiast w niedzielę o godz. 17.00, przy figurach Matki Bożej w miejscowościach naszej parafii:
  • Dzisiaj 12 maja przy figurze Matki Bożej w Tłokini Kościelnej, ul. Wiosenna 34.
  • 19 maja przy figurze Matki Bożej w Tłokini Małej, ul. Mała 12.
  • 26 maja przy figurze Matki Bożej w Tłokini Wielkiej 31 (przy skręcie na Opatówek).
  1. Jest dwutygodnik diecezjalny Opiekun, w którym możemy znaleźć wiele ciekawych artykułów. Polecam lekturze komentarze do niedzielnych czytań, które tam umieszczam.
  2. Pojawiło się wiele pytań odnośnie cmentarza i zapomnianych starych grobów. Prosimy o zgłaszanie się i sprawdzenie, czy w danym miejscu jest zrobiona rezerwacja. Dotyczy to starych grobów oraz pustych miejsc między grobami, w których jest możliwy nowy pochówek. Nie chciałbym pochować kogoś w czyimś grobie. Proszę o kontakt. Zaznaczam nie chodzi mi o pieniądze. Jedynie o sprawdzenie rezerwacji i wpisanie do księgi cmentarnej. Wszystko, zaznaczam wszystko dokonuje się w wolności.
  3. W tym tygodniu biuro parafialne czynne we wtorek i w środę w godz. 16.30 – 17.30.
  4. W mijającym tygodniu pożegnaliśmy naszego parafianina śp. Czesława Wawrzyniaka, którego pogrzeb odbył się w sobotę. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
  5. Wszystkim życzę dobrego i spokojnego tygodnia. Dziękuję za to, że jesteście i do zobaczenia.

Ks. Łukasz Pondel

Mendes z okazji sakramentu Małżeństwa

18.00 – † Alina Wange – od córki Katarzyny z mężem

18 maja 2024 r.

14.00 –    W intencji Leona Kościelak z okazji sakramentu Chrztu Św.

17.00 –    W intencji Grzegorza i Danuty Balcerzyk z ok. 50 lat pożycia

małżeńskiego

18.00 – † Jan Jędrzejak – od córki Małgorzaty

VIII Niedziela

Wielkanocna

19 maja 2024 r.

uroczystość

Zesłania Ducha Świętego

9.00 – † Kinga Legg

11.00 –    Za parafian

15.30 – † ks. Jacek Paczkowski – od Stefanii Wąsik

† Alina Stanach – od siostry Zeni z mężem

† Zygmunt Wiśniewski – od sąsiadów Tułaczów i Wnuczek

† Marek Wielgosz – od Piotra Janiaka z żoną i dziećmi

† Wiesław Juszczak – od kuzynek z Rogatki

† Heligard Kałach – od Barbary Rusin

† Jadwiga Pilas – od Zofii Olejnik z rodz.

† Wiesława Szmaja – od Niciejewskich

† Józef Poniatowski – od wnuka Rafała z żoną Kingą i dziećmi

† Kazimiera Adamiak – od Justyny i Bogdana Sztrajt

† Jan Jędrzejak – od rodziny Wierzbickich

† Marianna Młynarczyk – od rodziny Bączkiewiczów

† Włodzimierz Sowa – od Jacka Wilnera z rodz.

† Teresa Warszewska – od sąsiadów Kowalczyków

† Tomasz Kiermasz – od koleżanek Ani z delikatesów centrum

Koźminek

† Józef Brodziak – od sąsiadów Pawlaków

† Mieczysław Sztrajt – od Tomaszewskiej

† Piotr Soiński – od Agnieszki Potoczny

† Piotr Ignasiak – od sąsiadów Sznelewskich

† Jadwiga Militowska – od Mateusza Militowskiego z rodz.

† Alina Wange – od Oli i Jarka Wanga z dziećmi

† Stanisław Wiśniewski – od Moniki i Zbigniewa Janik z rodz.

† Piotr Krystian Pietrzak – od Urszuli i Józefa Koszela